Loader

108 powitań słońca – witamy wiosnę!


MIEJSCE

Satya Yoga Studio Jogi

Poznańska 148, Kamionki


TERMIN

6 kwietnia 2024 r.


GODZINA

9:00-10:15


INWESTYCJA

50 zł


 

Zapraszam na praktykę 108 powitań słońca 🙂

WITAMY długo wyczekiwaną wiosnę!

Powitanie Słońca jest popularną sekwencją w praktyce jogi. Cała sekwencja składa się z kilkunastu pozycji wykonywanych płynnie i w odpowiedniej kolejności.

Surya Namaskar – powietanie słońca – posiada niezwykle korzystny wpływ na nasz kręgosłup, wzmacnia, rozciąga i uelastycznia mięśnie przykręgosłupowe. Sekwencja poprawia również krążenie, reguluje oddech i pracę gruczołów wewnętrznych, usprawnia proces trawienia i wchłaniania, oczyszcza organizm z toksyn, zwiększa siłę oraz elastyczność mięśni i stawów, koi nerwy, uspokaja, poprawia samopoczucie oraz podnosi jakość snu. Ćwiczenie wykonywane rano pobudzi cię, doda energii i pozytywnie nastroi, praktykowane w ciągu dnia zresetuje umysł, dotlenia organizm, rozluźni i zrelaksuje ciało.

Dlaczego 108 powtórzeń?

..108 w kontekście praktyki jest to, że 100 oznacza 100, a dodatkowe 8 symbolizuje powtarzanie w nieskończoność

…Matematycznie 108 też jest ciekawe. Zwracali na tę liczbę przed wiekami hinduscy uczeni i nazywali ją “wielką radością”, bo jest bez reszty podzielna przez sumę swoich cyfr. 108 jest też iloczynem trzech pierwszych liczb naturalnych, z których każda podniesiona jest do własnej potęgi.

Najbardziej znany zbiór Upaniszad, czyli hinduskich traktatów filozoficznych, zawiera 108 tekstów.

Jest też mala, czyli modlitewny sznur z nawleczonymi na niego 108 koralikami. Wyznawcy buddyzmu i hinduizmu przesuwają je między palcami i odliczają dzięki nim szeptane mantry.

108 to też m.in. liczba: kanałów energetycznych, które stykają się w czakramie serca; iluzji ludzkiego umysłu; właściwości oświeconego umysłu; ludzkich pasji; świętych miejsc, gdzie spoczęły bóstwa.

W sanskrycie są 54 znaki, z których każdy ma dwa aspekty – męski i żeński.

Numerologicznie 108 to “dziewiątka” – dodajemy 1 do 0 i 8. A dziewiątka to symbol całości, dojrzałość duchowa i harmonia świata….

Potwierdzeniem uczestnictwa jest ZGŁOSZENIE mailowe lub przez fb oraz wpłata rezerwacyjna w wysokości 50 zł na konto Lidia Perlińska-Tyrzyk – mBank o numerze: 60 1140 2004 0000 3202 8195 2092 tytułem „wiosna” + imię i nazwisko uczestnika.
 
Liczba miejsc ograniczona!
 
Do zobaczenia!