Loader

Joga i Saunarium – powitanie wiosny w Domu pod Lipą


MIEJSCE

Dom pod Lipą, Silna Nowa 4, 64-361 Miedzichowo


TERMIN

19-21 kwietnia 2024 r.


GODZINA

19.04 g. 16:00 – 21.04 g. 14:30


INWESTYCJA

1 050 zł


PLAN

Piątek
19.04.2024 r.
Przyjazd i zakwaterowanie w Domu Pod Lipą do godziny 16
16:30 – 18:00 – delikatna praktyka jogi
18:30 – II danie
20:00 – 21:15 – joga nidra – jogiczny sen
 
Sobota
20.04.2024 r.
7:30 – 9:00 – poranna praktyka jogi
9:15 – śniadanie
11:30 – 13:00 – praktyka jogi
13:15 – treściwa zupa
Czas wolny
17:00 – II danie
19:00 – 20:30 – yin yoga – wyciszenie i trwanie w pozycjach
21:00 – … ognisko
 
Niedziela
21.04.2024 r.
7:30 – 9:00 – poranna praktyka jogi
9:15 – 10:00 – śniadanie
10:30 – 13:30 – saunarium
14:00 – treściwa zupa
wykwaterowanie i bezpieczny powrót do domów

Zapraszam Cię na wydłużony weekend z jogą, naturą i saunowaniem 😉
 
Dom pod Lipą to miejsce wyjątkowe, w którym poczujesz się jak w domu. Poznasz smaki o których istnieniu nie wiedziałaś/-eś delektując się przepysznymi posiłkami wegetariańskimi, które są przyrządzane na miejscu z lokalnych produktów.
Cisza i spokój, które są wizytówką tego miejsca sprawią, że wyciszysz się i naładujesz baterie.
 
Podczas pobytu w Domu pod Lipą będziemy mieć czas na zagłębienie się w siebie i swoją praktykę jogi, wzmocnimy i uelastycznimy ciało, pomedytujemy, porozmawiamy przy ognisku, a weekend podsumujemy wyjazdem do kameralnego saunarium, gdzie sauna-mistrz przeprowadzi dla Nas 3 ceremonie saunowe. W przerwach pomiędzy ceremoniami będziemy wylegiwać się na leżakach 😉 – wszystko w atmosferze komfortu i relaksu.
 
Miejsce: Dom pod Lipą, Silna Nowa 4, 64-361 Miedzichowo: www.dompodlipa.pl
Termin: 19-21 kwietnia 2024 r.
Koszt warsztatu: 1 050 złotych.
Dojazd w zakresie własnym.
 
Co Was czeka?
— 6 sesji jogi, które odbywać się będą w przestronnej sali
— zdrowe i przepyszne wegetariańskie posiłki (śniadanie, obiad, kolacja)
— ognisko
— sesja w saunarium – https://saunapark.blogspot.com/. W saunarium będą na Was czekały: szlafrok, ręczniki, bielizna jednorazowa, herbata, kawa, woda. Proszę o zabranie ze sobą klapek.
— 2 noclegi w Domu Pod Lipą w pokojach 3 i 4-osobowych
— relaks, wyciszenie, rozmowy, zasięg telefoniczny w wybranych miejscach 🙂
 
Dlaczego warto?
Z wielu względów, główne to takie, że
— oprócz tego, że poznacie techniczne aspekty asan to zaszczepicie w sobie systematyczność, która jest kluczowa.
— kurs wyjazdowy pozwoli Wam poczuć efekty i korzyści płynące z praktykowania jogi, a to jest największy motywator do tego, żeby joga zagościła w Waszym życiu na dłużej, jeśli nie na stałe 😉
— odcięcie od obowiązków dnia codziennego sprawi, że znajdzie się przestrzeń na większe zaangażowanie i skupienie na sobie, co finalnie wpłynie na wyższą jakość praktyki.
— po prostu będziecie obecni, w pełni obecni a to jest po prostu bezcenne samo w sobie
— pogoda w listopadzie nie rozpieszcza, więc warto zrobić coś dla siebie, żeby przetrwać do wiosny!
 
PROWADZĄCA – Lidia Perlińska-Tyrzyk.
Właścicielka Studia Satya Yoga. Z zawodu ekonomistka, z zamiłowania nauczyciel jogi w nurcie Vinyasa Yoga oraz Yin Yoga. Posiada certyfikat ukończenia kursu nauczycielskiego Vinyasa Yoga RYT – 200h Yoga Alliance, zrealizowała kurs akredytowany przez Ministra Sportu w specjalizacji – nauczyciel jogi, kurs Yin Yoga – Myofacial Release and Facia Study RYT – 30h, Kurs Joga nidra – RYT 50h, Kurs Yin Yoga – RYT 40h, Kurs masażu dźwiękiem – misami tybetańskimi i gongiem wietrznym – 45h, Kurs REIKI I stopień – 45h.
 
Lidia o sobie:
Jak większość ćwiczących, na pierwszą lekcję przyszłam aby poprawić sprawność, zrelaksować się, trochę z ciekawości i nie przypuszczałam, ze joga stanie się moją pasją, filozofią i moim życiem. Doświadczyłam cudownej mocy jogi, umiejącej zmienić pozornie nienaruszalne, negatywne schematy, przebudzić ciało, umysł i serce, otworzyć je na nowe możliwości. W jodze fascynuje mnie logika ruchu, odkrywanie siły oddechu oraz możliwości i świadomości własnego ciała. Uważam, że joga jest dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń – każdy ma swoje ciało, wystarczy się w nie wsłuchać, a potem z cierpliwością, luzem i radością cieszyć się jogą i każdą chwilą.
 
Więcej o technikach jogi:
Vinyasa joga – jest to joga dynamiczna, zsynchronizowana z oddechem, podczas której nie zostajemy na długo w jednej pozycji. Zajęcia są tak ułożone aby następujące po sobie asany przygotowywały ciało do kolejnych i byśmy po praktyce czuli się harmonijnie – ciało jest kompleksowo rozruszane a umysł skoncentrowany i spokojny.
 
Yin joga – nazywana też jogą powięziową, gdyż oddziałuje intensywnie na nasze powięzi, ścięgna, więzadła, a także chrząstki oraz kości, masowane są także nasze narządy wewnętrzne i uciskane punkty akupresury (meridiany). W pozycjach zostajemy na dłużej i poddajemy się ich działaniu. Tutaj największym wyzwaniem jest pozostanie w bezruchu i zapanowanie nad umysłem. Poza zajęciach czujemy się zrelaksowani, rozciągnięci i uziemieni.
 
Joga nidra – jest technika relaksacyjna, w czasie której w pozycji leżącej, podążamy za głosem osoby prowadzącej, wchodząc w coraz głębsze stany relaksu. Zapewnia głęboki odpoczynek – mówi się, że godzina jogi nidry odpowiada kilku godzinom dobrego snu. W jodze nidrze najlepsze jest to, że nie musimy nic robić oprócz podążania za głosem i nawet jeśli zaśniemy odniesiemy korzyść z praktyki. Po zajęciach czujemy się wypoczęci, a jednocześnie pełni energii.
WAŻNE:
— Warunkiem uczestnictwa jest ZGŁOSZENIE mailowe lub przez fb oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki rezerwującej miejsce w wysokości 500 złotych na konto mBank Lidia Perlińska-Tyrzyk: 60 1140 2004 0000 3202 8195 2092 w tytule “Lipa 2024 + imię i nazwisko uczestnika”
 
— Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wyjeździe, możesz odzyskać zaliczkę jeśli znajdziesz kogoś na swoje miejsce.
 
Jeśli masz pytania – jakiekolwiek – śmiało skontaktuj się ze mną!
 
KONTAKT:
tel. 691 030 278
e-mail: lidiatyrzyk@gmail.com